Časovaná mína v hlave.

Autor: Ľubomíra Romanová | 17.11.2008 o 12:25 | Karma článku: 15,29 | Prečítané:  4425x

Ak má niekto časovanú mínu v hlave...

Pred dvoma dňami odišiel z domu. Pred dvoma rokmi začal chľastať. Aj predtým pil. Žena do všetkého kecala. Veľa robí v robote a málo zarobí. Málo robí doma, veľa je. Veľa pije. Nie je doma. Nechýba mu? Nič jej nekúpi. To čo jej kúpi, sa je nepáči. Chce mať deti. Načo sú im deti, keď sa o ne nestará. Prečo sa stará teraz, keď predtým na ne kašľal. Vôbec sa s ňou nerozpráva. Nech, mlčí, nechce počúvať tie bludy. Prečo ho vyhodili ? Chce vidieť, ako ich uživí. Nechce ho vidieť. Nová robota málo vynáša, neuživí ich. Deťom chýba. Nech sa lieči. Čo sa stará do detí. Deti ho nechcú vidieť. Už ho nepočúva. Klame. Nech dá pokoj! Je debil. Pije. Smrdí.
Rozpovedal to doktorovi. Dal mu lieky a povedal, že sa musí liečiť. Dal mu papier do nemocnice. Na zajtra.
Zastavil auto pod lesom. Fľašou vodky zapil lieky. Nech sa lepšie rozpustia. Poistil sa trúbkou z výfuku. Čakal. Bol tam smrad. Kašľal. Ďalej čakal. Na chvíľu sa nálada zlepšila. Kvapky na zarosenom prednom skle sa zliali.
Lesní robotníci, Rómovia si išli zobrať „kus dreva do peca", vyšli z lesa na lúku.
- Dyk paka! Jaky šumný motor. Nekukneme do neho? Či daco ne pre nas?
Otvorili dvere. Rovno do náručia sa im zviezol.
- Och, devla! Šak un mertvy! Ucekajme.
Z osady zavolali policajtov a tí záchranárov. Okrem škatuľky z liekov a prázdnej fľaše našli list na rozlúčku. Aby odpustila.
Priviezli ho v kóme, sinavého. Pod lesom bol modrý ako slivka. Avšak, mal merateľný tlak. Dýchal. Srdce a pľúca pracovali. Pri intenzívnej kyslíkovej terapii zružovel. Vypláchli sme mu žalúdok, podali aktívne uhlie a podporovali močenie. Aj keď bol v bezvedomí a hladiny carboxyhemoglobínu ( CO naviazaný na krvné farbivo - z výfukových plynov) a alkoholu boli vysoké, jeho stav bol stabilizovaný.
Prišla žena, že ho dva dni nevidela, že sa rozvádzajú, že je s ním na nevydržanie. A chce ho vidieť. Prišli rodičia, že nevedia, že pije a že sa rozvádza. Čo to za ženu, keď mužovi také dovolí. Chcú ho vidieť. Prišiel brat, či bude žiť, lebo ráno letí do Írska, aby vedel, čo má robiť. Chce ho vidieť.
Volali mi policajti, že list na rozlúčku mi nedajú. Ani som ho nechcela. Vraj, nevedia, kto to je. Veď, mal pri sebe doklady. Aha. Ale list mi nedajú. Ani ho nechcem, ani nežiadam. Im ktosi povedal, že hej. Mne ho netreba. Či to môžu zapísať. Cez telefón sa predsa, nerobia zápisnice. To nie je zápisnica, to je riport. Aha.
Po pár hodinách sa prebral. Nič si nepamätal.
Nechce zomrieť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Threema je anonymná, ale prokurátori sú presvedčení, že správy sú od Kočnera

Policajti neprelomili šifrovanie, Tóth im odovzdal Kočnerov mobil.

Dobré ráno

Dobré ráno: Horia pľúca našej planéty, čo sa deje v Amazónii?

Ako súvisí politika s požiarmi.


Už ste čítali?