Som anestéziológ.

Autor: Ľubomíra Romanová | 3.12.2009 o 12:41 | Karma článku: 17,17 | Prečítané:  9677x

Stretnutie, ktoré prespíte.

Spi.

Bojovníci odchádzajú do noci. Je to iba tvoja noc. Spánok bez snov. Bez obrazov a zvukov.

Spi. Pokým sa znova nenarodíš. So stratou ale bohatší. Chce to len zavrieť oči a uvidieť more, čajky a súmrak.

Spi. Kúsok tvojho tela opravujeme, tvoje zdravie a tvoj život je v našej réžii.

Spi, odkráčaj na chvíľu do ticha, vzdiaľ sa do snov, aby si zvládol, netrpel, nekvílil, vydržal.  Potichu roztočíme ruletu, guľôčka bude poskakovať po okienkach s číslami v tvojom záujme.

Spi. Sme tu preto, aby sme ti udelili milosrdný spánok. A ticho. Prenikavejšie než akákoľvek hudobná skladba. Sme tu aj preto, aby sme ti utreli pot a slzy, ktoré ti vyhŕkli, pretože sa dobrovoľne vydávaš do neznáma. Nám, cudzím ľuďom si odovzdal svoje telo, život a tajomstvá, tak ľahko ako chladným trezorom zveríme svoje najdrahšie a najtajnejšie veci.

 

Spíš.

Ležíš naznak. Bledá prázdna tvár, nikde nie je náznak, že ťa niečo bolí, že trpíš. Som pri tebe, aby som ťa podržala. Ovila som ťa káblami,  hadičkami, ktoré snímajú známky živej sily a privádzajú roztoky, lieky a živiny.

Spíš. Neboj sa. Nato som tu ja, aby som sa o teba bála. Držím ťa, som ako most cez rozbúrenú rieku, na konci ktorého vyjdeš zdravší, silnejší a múdrejší. Som tvoj most.

Spíš a ja za teba dýcham, chránim plameň tvojej sviečky pred nočnými motýľmi a ich samovražedným obradom. Obaja mlčíme a muži s nožmi rozkladajú tvoje orgány, aby znova poskladali funkčnejšie a účinnejšie puzzle tela.

Spíš. Viem, že život je dlhý ako plameň sviečky a krátky ako tanec tmavého motýľa. Prikvapkávam ti do žíl magické kvapky, ktoré prehlbujú spánok, uvoľňujú svaly a zaručujú bezbolestnosť. Strážim tvoje srdce, ktoré preháňa cez pľúca krv ako šál opojený červeným vínom, aby zaistil pre každú bunku tela, zakončenie nervu, snopec svalového vlákna omamný dúšok kyslíka.

 

Zobuď sa.

Otvor oči a dýchaj. Len bohovia prežívajú také sladké prekvapenia. Žiješ, prespal si, prežil svoju noc a operáciu. Zobudil si sa bohatší.

Zobuď sa, si unavený, viem, ale si tu stále, nikam si neodišiel.  Držím ťa za ruku už chvíľu, hoci nie si malý chlapec. O chvíľu sa mi otočíš chrbtom, nebudem ani len spomienkou v tvojom svete. Prešli sme spolu cez most . Dýchaj a mlč, pomaly sa v tebe  rozlieva teplá rieka, príval energie, ozýva sa bolesť. Preder sa cez čierňavu v očiach, cez príboj v hlave, operácia sa podarila, ty si ju prespal. Ja som ti darovala spánok ako kvapky rosy na koberec z trávy.

 

Anestéziológ je kvalifikovaný lekár, ktorý uspáva ľudí počas operácie. Stráži a nahrádza počas spánku ich vitálne funkcie, aby nebola ohrozená bezpečnosť pacienta počas chirugického výkonu. Stretnutie s ním zvyčajne prespíte.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?